Marzec 19 2019 08:47:16
Szkoła uczestniczy w projekcie e-Akademia Przyszłości.
Projekt powstał z myślą o uczniach i nauczycielach szkół gimnazjalnych. Jego celem jest kształtowanie kompetencji
kluczowych gimnazjalistów oraz jak najlepsze przygotowanie nauczycieli do kształcenia uczniów w tym zakresie.
Realizowany jest przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne Sp. z o.o. Jest współfinansowany ze środków
Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013, Poddziałanie 3.3.4.
Podręczniki w roku szkolnym 2017/2018

Od dnia 16.08.2017 r. w godz. 8.00-14.00 uczniowie klas II i III naszego gimnazjum mogą w szkole odbierać bezpłatne podręczniki.

Zapraszamy

Projekt Współpracy Transgranicznej

Miło nam poinformować ,że uczniowie naszej szkoły z kl.II a w składzie : Weronika Ciećko, Weronika Szuryn, Lilianna Suska i Beata Piwko pod kierunkiem p. Anny Wielosz uczestniczyli w projekcie edukacyjnym dla szkół pt. Wspólnie zachowajmy dziedzictwo kulturowe!” zorganizowanym z okazji European Cooperation Day (EC Day) 2017 w ramach Programu Współpracy Transgranicznej POLSKA-BIAŁORUŚ-UKRAINA 2014-2020. Zespół z naszej szkoły zakwalifikował się do finału , który odbędzie się w dniach 19-21 września br. na Białorusi. Celem konkursu było ukazanie kulturowej różnorodności pogranicza i zaprezentowanie kreatywności młodych pokoleń. Gratulujemy !

Kopciuszek w języku angielskim

 Baśniowa postać pięknego i uczynnego Kopciuszka fascynuje dzieci i dorosłych od wielu już pokoleń. Stąd też 14 czerwca odbyła się w naszym gimnazjum premiera bajki pt. „Kopciuszek”. Bajka została wystawiona w języku angielskim przez uczniów klas trzecich pod opieką nauczyciela j. angielskiego p. Joanny Mazur . Swoje umiejętności aktorskie uczniowie zaprezentowali przed całą szkołą. Uczniowie napisali scenariusz na podstawie baśni, wykonali potrzebne rekwizyty oraz oprawę plastyczną. Głównym celem było uatrakcyjnienie sposobu nauczania i uczenia się języka angielskiego w szkole oraz motywowanie uczniów do pracy poprzez połączenie nauki i teatru. Przygotowując tę sztukę chcieliśmy aby również uczniowie zrozumiali , że dobroć, skromność i pracowitość się opłaca. Nauczyły się wrażliwości na krzywdę ludzką, na konieczność właściwego odnoszenia się do osób bliskich. Gra młodych aktorów, piękne stroje oraz dekoracje przyciągnęły uwagę wszystkich tych, którzy z dużym zainteresowaniem oglądali spektakl. Całe spotkanie zakończyło się gromkimi brawami. Obsada aktorska: Narrator – Kacper Kuma, Kopciuszek – Wiktoria Miazga, Ojciec Kopciuszka – Kamil Sachajko, Królewicz – Daniel Rogulski, Król – Mateusz Bartosz, Królowa- Marianna Berbecka, Macocha –Karolina Gryń, Gertrude – Aleksandra Sobuś, Edwine- Dominika Śmiałko, Wróżka –Eliza Romańczuk, Herold – Karol Nowosadowski, Strażnik – Kacper Piluś, Woźnica- Piotr Rogulski.

Relacja fotograficzna w Galerii zdjęć. 

Obejrzyj film - CINDERELLA

 


Gminne Święto Sportu Dzieci i Młodzieży - "TELATYN 2017"

 2 czerwca 2017r. na stadionie klubu sportowego „Perła” w Telatynie odbyło się Gminne Święto Sportu Dzieci i Młodzieży ze Szkół Podstawowych z Telatyna, Żulic, Poturzyna i Gimnazjum z Telatyna. Impreza sportowa została zorganizowana przez : Gimnazjum  w Telatynie, Szkołę Podstawową w Telatynie oraz GKS „Perła” Telatyn. Pamiątkowe medale dla zwycięzców ufundowali Urząd Gminy w Telatynie i Prezes GKS „Perła”.

Relacja fotograficzna w Galerii zdjęć. 

Przejdź do galerii.
Wycieczka w Pieniny
  

W dniach 22-23 maja uczniowie z klas I-III gimnazjum uczestniczyli w dwudniowej wycieczce w Pieniny. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili zaporę na Jeziorze Solińskim i poznali historię jej powstania. Kolejną atrakcją był spływ tratwami po Dunajcu. Piękne widoki Pienin zachwyciły wszystkich a ciekawe i niejednokrotnie zabawne historie opowiadane przez flisaków urozmaiciły czas. Następnie zwiedziliśmy uzdrowiskowe miasto –Szczawnicę. Wieczorem wszyscy integrowali się przy wspólnej zabawie. Drugiego dnia uczniowie poznali historię Zamku w Czorsztynie zwiedzając jego ruiny. Kolejnym punktem wycieczki była wędrówka na Trzy Korony – dla niektórych męcząca ale dla wszystkich satysfakcjonująca. Po drodze mieliśmy możliwość zwiedzenia bacówki i poznania sposobu wyrabiania tradycyjnych serów. Wszyscy byli zadowoleni czego dowodem są ciekawe zdjęcia.

Relacja fotograficzna w Galerii zdjęć. 

Dzień Europiejski 2017

 Dnia 18 maja w naszej szkole odbył się „Dzień Europejski” pod hasłem „Jedność w Europie”. Uczniowie klas III brali udział w przedstawieniu a później wszyscy bawili się w konkurencjach pt.”Kocham Cię Polsko’. Plan spotkania.
     I. Konkurs o Unii Europejskiej.
     II. Kalambury – przysłowia polskie.
     III. Zabawa z literami.
     IV. Zgadywanie piosenek.
     V. Czytanie tekstu literackiego.
Uczniowie poszerzyli swoja wiedzę o Unii Europejskiej a przy okazji świetnie się bawili. Na koniec pani dyrektor podsumowała konkurencje i wręczyła dyplomy. Więcej można dowiedzieć się oglądając ciekawe zdjęcia. Uroczystość przygotowały p. Anna Wielosz i p. Joanna Mazur.

Relacja fotograficzna w Galerii zdjęć. 

Przejdź do galerii.
Wielki sukces Weroniki
  

WIELKI SUKCES WERONIKI! Dnia 31 marca 2017r. w Szkole Zakładu Doskonalenia Zawodowego im. Jana Kilińskiego w Zamościu, odbył się II Festiwal Piosenki Wojskowej ,, Na powstańczą nutę…” Uczestniczy do festiwalu przygotowała pani Małgorzata Pelczar. W konkursie udział z naszej szkoły wziął-zespół dziewcząt składzie: Karolina Gryń, Eliza Romańczuk, Katarzyna Litkowiec, Weronika Ciećko, Emilia Pryciuk, Izabela Matwiejczuk, które zaśpiewały pieśń ,,Dziś idę walczyć, mamo” oraz solistka Weronika Cienko. Weronika stanęła na podium i zajęła 3 miejsce w kategorii – solista! Weronika przepięknie zaśpiewała patriotyczną piosenkę ,, Cisza – Modlitwa Katyńska”. Jury konkursowe ujęła oryginalnym wykonaniem i cudowną wokalną interpretacją. W nagrodę otrzymała tablet, książkę, płytę CD z filmem i słodki upominek…Wszyscy jesteśmy bardzo dumni z naszych dziewczyn. Oby tak dalej! Za Weronikę trzymamy kciuki już na przyszły rok…

Szkolny Konkurs Pięknego Czytania w języku rosyjskim
  

Dnia 4 maja 2017 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania w języku rosyjskim „Читай с любовью”. Konkurs polegał na przeczytaniu bajki lub jej fragmentu. Celem konkursu było podniesienie poziomu umiejętności językowych, rozbudzanie wśród uczniów zainteresowania językiem rosyjskim, rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem w języku rosyjskim oraz zainteresowanie uczniów literaturą rosyjską. Laureatami konkursu zostali: I miejsce- Kacper Bil, II miejsce- Paweł Mazur, III miejsce- Paulina Ćmil, III miejsce- Kamila Banach Zwycięzcom gratulujemy!

VI Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

W dniu 6 kwietnia w Zespole Szkół Nr 1 im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim odbył się VI Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej „I love singing”.
Naszą szkołę reprezentowała Weronika Ciećko z kl. IIa. Weronika wykonała dwie piosenki – w języku angielskim i w języku rosyjskim. Uczennica zachwyciła swoim głosem jury i otrzymała wyróżnienie za poprawność językową.
Gratulujemy!

Przejdź do galerii. Przejdź do galerii. Przejdź do galerii.
OTWP ''Młodzież Zapobiega Pożarom''

3 marca 2017 r. w naszym gimnazjum odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.
Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych z Telatyna i Poturzyna oraz gimnazjaliści z naszej szkoły. Konkurs oprócz wiedzy typowo strażackiej obejmował zagadnienia z zakresu pierwszej pomocy.
Do etapu powiatowego, który odbędzie się 21 marca w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Lub.,
zakwalifikowali się:
1. Sienkiel Jakub uczeń klasy VI Szkoły Podstawowej w Telatynie.
2. Berbecki Piotr uczeń klasy I b Gimnazjum w Telatynie.
Gratulujemy i życzymy sukcesów na dalszych etapach turnieju.

Przejdź do galerii. Przejdź do galerii. Przejdź do galerii. Przejdź do galerii.
SUKCES NASZYCH SIATKARZY
Przejdź do galerii.

2 marca 2017 r. w naszej szkole miało miejsce niecodzienne widowisko sportowe - towarzyski mecz piłki siatkowej chłopców. Gimnazjaliści z Telatyna zmierzyli się z drużyną z Gimnazjum w Ulhówku. Wynik  napawa optymizmem: 5:0 dla naszych. Spotkanie to było rozgrzewką przed powiatowymi zawodami w piłkę siatkową. Najlepszym zawodnikiem meczu ogłoszono Mateusza Bartosza - naszego kolegę z kl. IIIb. Trenerem naszej drużyny i sędzią zawodów był pan Krzysztof Michalczuk. Zawody sponsorował pan Jacek Korytko prezes GKS "Perły" Telatyn.

Wierzymy, że to zwycięstwo jest symboliczną zapowiedzią kolejnych sukcesów naszej drużyny.

OKE w Krakowie
Nazwa użytkownika

Hasło
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Wygenerowano w sekund: 0.07